دو خاکی - روز جهاد کشاورزی گرامی باد.

روز جهاد کشاورزی گرامی باد.

اختصاصی دو خاکی – مجموعه جهاد همیشه با جان و دل و با تکیه بر آیه «قل انما اعظکم بواحده أن تقوموا لله» برای کشور خدمت نموده‌اند و همواره باید قدر دان زحمت این عزیزان باشیم.

دو خاکی: شهید آوینی راوی فتح در مورد جهاد و جهادگر چنین می‌گوید: فتح المبین نخستین عملیاتی بود که در آن مسئولیت مهندسی _ رزمی به طور رسمی و کتبی به جهاد سازندگی واگذار شده بود. در این عملیات ۱۰ ستاد مهندسی جهاد سازندگی که هر کدام در سطح خدمات مهندسی یک لشکر عمل می‌کردند، با تعدادی بیش از پنج هزار و پانصد جهادگر، نزدیک به ۱۰۰۰ کیلومتر راه، ۵۰۰ کیلومتر خاکریز، ۱۳۰ پل، ۱۱ باند هلی‌کوپتر و ۱۰ اورژانس مجهز به اتاق عمل، آب لوله‌کشی و برق و ۱۴ حمام صحرایی احداث کردند.

سربازان آمریکایی موش‌هایی هستند که در عالم سراب‌انگیز وهم و در ظل نشئه‌ی الکل و مرفین خود را شیر می‌بینند، حال آنکه شیر حقیقی، یعنی اسدالله الغالب، به قول یکی از سرداران سپاه اسلام، آن بلدوزرچی رشید است که بر پیکر حجیم یک غول آهنین سوار شده و ترس و زبونی را سنگر به سنگر و خاکریز به خاکریز تعقیب می‌کند. شیرِ خدا علی است و آن که علی‌وار زندگی خویش را وقف جهاد فی سبیل الله کرده است.

سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان رهبر کبیر انقلاب (ره) و روز جهاد کشاورزی بر همه تلاشگران عرصه کشاورزی مبارک باد.نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE