زمین خوار اراضی ملی در مراغه محکوم به زندان شد

دو خاکی : دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: زمین خوار۱۰۰ میلیارد ریالی اراضی ملی در این شهرستان محکوم به زندان شد.

به گزارش دو خاکی ، علی دلداری، روز چهارشنبه اعلام کرد: دراجرای این پرونده زمین خواری، ۵۶ هزار و ۸۳۰ متر مربع از اراضی ملی خلع ید شد.
وی اظهارکرد: متهم که کارمند یکی از ادار اجرایی این شهرستان و مدیرعامل یک شرکت تعاونی مسکن بوده، اقدام به تصرف این اراضی ملی واقع در حمزه آباد، پشت زمین های کوی بهداری شهرک ولیعصر(عج) این شهرستان کرده بود.
دادستان عمومی و انقلاب مراغه یادآور شد: این فرد با توجه به اجرای ماده ۶۹۰ قانون مجازات های اسلامی به خلع ید اراضی تصرفی و حبس محکوم شد.
دلداری، ادامه داد: این زمین خواری در نقاط با ارزش سطح این شهر روی داده بود که ارزش ریالی آن بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی گفت: این اراضی نیز با حضور نمایندگان دادسرای عمومی و انقلاب، ثبت اسناد و منابع طبیعی و آبخیزداری به نفع دولت خلع ید شد.
دلداری، افزود: هم اکنون نیز یک فقره پرونده زمین خواری به میزان ۴۰ هزار متر مربع در دست بررسی بوده که نتیجه آن به اطلاع عموم می رسد.
وی، یادآوری کرد: دادستانی با همکاری نهادهای اجرایی این شهرستان تمامی اراضی ملی و دولتی را بررسی و با مشاهده تصرف در اسرع وقت پرونده های قضایی برای آن ها تشکیل و با متخلفان برخورد می کند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE