دو خاکی : هفته جهانی خاک ۲۰۱۵

سومین هفته جهانی خاک GSW2015

سومین هفته جهانی خاک نوزدهم تا بیست و سوم آوریل در برلین، آلمان برگزار خواهد شد.

به احتمال زیاد شما هم از جمله افرادی هستید که دانشجو یا فارغ‌التحصیل علوم خاک هستید، اما از وجود هفته‌ای به نام هفته جهانی خاک اطلاع نداشته باشید. تجربه‌ای سال قبل داشتن بعد از در خبر هفته جهانی خاک چند مورد اظهار تعجب و بی‌اطلاعی کرده بودند. در عین تأسف از این بابت خوشحالم که توانسته‌ایم قدمی هرچند کوچک درجهت هدف خود که بیشتر اطلاع‌رسانی و آگاهی در مورد خاک و علوم خاک هست برداشته باشیم.
سومین هفته جهانی خاک (Global Soil Week) نوزدهم تا بیست و سوم آوریل (سی‌ام فروردین تا چهارم اردیبهشت) در برلین، آلمان برگزار خواهد شد.
در سال جهانی خاک، هفته جهانی خاک پنچره‌ای برای قرار دادن خاک و زمین در دستور کار سیاسی بین‌اللمللی به عنوان کلید رسیدن به توسعه پایدار ارائه می‌دهد. تقاضا برای استفاده از منابع محدود خاک بسیار و مخاطرات نیز بالا هستند. خاک در تأمین آب، انرژی و امنیت غذایی برای ۹ میلیارد نفر که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ ساکن این سیاره شوند، و در نتیجه برای حفظ رونق و فعالیت جوامع در حال حاضر و در آینده ماده‌ای اساسی است.

دو خاکی : بروشور هفته جهانی خاک ۲۰۱۵

دو خاکی : بروشور هفته جهانی خاک ۲۰۱۵

برای دانلود و مطالعه بروشور سومین هفته جهانی خاک GSW2015 روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک دانلود مستقیم بروشور (نسخه انگلیسی)
حجم: ۲.۱۰ مگابایت
منبع: globalsoilweek.orgنرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE