طنز؛ برگزاری جام‌جهانی در خاک ما

طنز؛ برگزاری جام‌جهانی در خاک ما

دو خاکی : رئیس سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه قطر به‌دنبال تصاحب خاک ایران برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ است گفت: با وجود تماس‌های مکرر آن‌ها، ما اعلام کردیم به‌هیچ‌ وجه اجازه صادرات خاک ایران را نمی‌دهیم.

#طنز

به گزارش دو خاکی ، شهرام شهیدی  نوشت:

رئیس سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه قطر به‌دنبال تصاحب خاک ایران برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ است گفت: با وجود تماس‌های مکرر آن‌ها، ما اعلام کردیم به‌هیچ‌ وجه اجازه صادرات خاک ایران را نمی‌دهیم.

ما به دلایل زیر مخالف این تصمیم رییس سازمان جنگل‌ها هستیم:

– اگر بتوانیم خاک بیابان‌هایمان را صادر کنیم بدون اینکه ذره‌ای پول خرج کنیم در واقع از رشد بیابان کاسته‌ایم و کلی بیابان‌زدایی کرده‌ایم. تازه یک پولی هم گیرمان می‌آید.
– وقتی خاک را صادر کنیم دیگر خاکی برای ریختن بر سر نداریم و با خیال راحت به زندگیمان می‌رسیم و لازم نیست در زندگی هی بگوییم حالا چه خاکی بر سرم کنم. در واقع صدور خاک باعث خوشبختی ملی می‌شود.
– وقتی خاک را صادر کنیم و خاکی نماند احتمالا مسائل خاک‌برسری هم دیگر از بین می‌رود.
– دیگر لازم نیست کلی هزینه جلوگیری از فرسایش خاک کنیم. هر کس خاک را خریده فکر فرسایشش باشد.
– می‌توانیم بعد‌ها با سند و مدرک ادعا کنیم بازی‌های جام‌جهانی در خاک ما برگزار شده.
– با استفاده از همین پلیتیک می‌توانیم بگویم اصلا قطر واس ماس!
– اگر به همه دنیا خاک صادر کنیم پدیده فرار مغز‌ها هم بی‌معنی می‌شود و همه جا بوی وطن می‌دهد!نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE