0 آپدیت جدید از تلگرام دریافت شد.
مراسم روز جهانی خاک در ایران با حضور رئیس جمهوری برگزار می‌شود - دو خاکی

مراسم روز جهانی خاک در ایران با حضور رئیس جمهوری برگزار می‌شود

انجمن علوم خاک ایران با همکاری مؤسسه تحقیقات خاک و آب مراسم روز جهانی خاک را در سال خاک با حضور رئیس جمهوری، رئیس مجلس و مسئولان دولتی و کشوری برگزار خواهد کرد.

 رئیس انجمن علوم خاک ایران امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: با همکاری مؤسسه تحقیقات خاک و آب مراسم روز جهانی خاک را با حضور رئیس جمهوری، رئیس مجلس و مسئولان دولتی و کشوری هرچه باشکوه‌تر برگزار خواهیم کرد.

 

 

منوچهر گرجی برگزاری همایش خاک در دانشگاه تهران، برگزاری همایش مدیریت منابع خاک در فرهنگستان علوم، دادن بیانیه در شروع سال، مصاحبه با رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها را اقدامات انجام‌شده طی سه‌ماهه ابتدایی سال خاک در سال ۱۳۹۴ خورشیدی عنوان کرد.

وی از تهیه بروشور نقش مدیریت و حفاظت خاک در حل مشکلات آب کشور در سال ۹۴ خبر داد و خاطرنشان کرد: از برنامه‌های سال جدید در ارتباط با آموزش و پرورش برای آموزش دانش‌آموزان، تبلیغات، فرهنگ‌سازی در مساجد و نماز جمعه‌ها، برگزاری کنگره بزرگداشت سال خاک در رفسنجان، رونمایی از کتاب‌هایی درباره دانش بومی خاک، شرکت در برنامه‌های تلویزیونی و فعالیت بیشتر در شبکه بازار است./نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE