۱۳ هزار تن انواع کود در بین کشاورزان قزوینی توزیع شد

۱۳ هزار تن انواع کود در بین کشاورزان قزوینی توزیع شد

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: بیش از ۱۳ هزار تن انواع کود در بین کشاورزان قزوینی توزیع شد.

محمود محمودی با اشاره به توزیع کود توسط شبکه تعاون روستایی استان بین کشاورزان، اعلام کرد: در ۶ ماهه گذشته ۱۳ هزار و ۱۹۷ تن انواع کودهای شیمیایی، ۲۷۳ تن کودهای ریز مغذی و ۴۰ تن کودهای آلی و زیستی در استان توزیع شده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین  با اشاره به اهمیت تامین به موقع نهاده های کشاورزی باکیفیت و دسترسی آسان بهره برداران گفت: یکی از وظایف ذاتی این سازمان و تشکل های وابسته که در واقع کشاورزان و روستاییان اعضاء و سهامداران هستند، تامین نهاده‌های کشاورزی است.

محمودی همچنین از اجرای طرح های کشاورزی حفاظتی در ۵۰ هکتار و کشت مشارکتی در ۲ هکتار از زمین های زراعی خبر داد و اضافه کرد: در این مدت ۵ هزار و ۴۳ تن انواع بذر اصلاح شده، ۸ هزار و ۹۰۰ تن انواع نهاده های دامی و ۱۹ هزار و ۱۵۴ لیتر انواع سموم شیمیایی توزیع شده است.

وی بر تجهیز و استانداردسازی مراکز خرید، احداث و بهینه سازی جایگاه های سوخت و تامین و توزیع ماشین آلات و ادوات کشاورزی تاکید کرد.نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE