کودهای شیمیایی

۱۵ تن کود شیمیایی خارج از شبکه رسمی در مهران کشف شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مهران گفت: با تلاش بازرسان این دستگاه و تعزیرات حکومتی ۱۵ تن کود شیمیایی اوره دولتی خارج از شبکه رسمی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

فرزاد مرادی روز شنبه گفت: این محموله کشف شده معادل ۳۰۰ کیسه کود شیمیایی اوره از شهر ایلام بارگیری و درحال انتقال به یکی از شهرستان های استان خوزستان بود که با هماهنگی نمایندگان ذیربط توقیف و جمع آوری شد.

وی تاکید کرد: افراد سودجو قصد داشتند محموله کود شیمیایی را به قیمت دو برابری خارج از شبکه رسمی توزیع در استان خوزستان بفروش رسانند

مرادی ارزش این محوله ها را افزون بر ۱۱۰ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: پرونده عوامل خاطی برای رسیدگی بیشتر به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است


وی اضافه کرد: کودهای شیمیایی موردنیاز کشاورزان توسط عوامل و کارگزاران تعاونی و بخش خصوصی دارای مجوز تنها با قیمت یارانه ای دولت قابل توزیع است.
شهرستان مرزی مهران با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری ایلام واقع است.نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE