111 هکتار مرتع فیروزکوه به ارزش 110میلیاردریال رفع تصرف شد

دو خاکی : مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از رفع تصرف ۱۱۱ هکتار از اراضی مرتعی شهرستان فیروزکوه به ارزش ۱۱۰میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش دو خاکی به نقل ازاداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، علی کیان ضمن گفت: این اراضی مرتعی با هدف حفاظت از اراضی ملی و انفال و در راستای اقدامات پیش‌گیرانه و در اجرای تبصره ۱ ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع رفع تصرف شد.

وی پیشگیری از تصرفات و تخلفات به اراضی ملی را به عنوان یکی از اقدامات اولویت دار این اداره کل برشمرد و افزود: به منظور حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی، یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران در قالب اکیپ های گشت و مراقبت، در سطح استان فعال بوده و بامشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی با متصرفان و متخلفان  برخورد قانونی به عمل می آورد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران یادآور شد: سامانه تلفنی ۱۵۰۴ به عنوان کد رایگان امداد جنگل و مرتع آماده دریافت گزارشات مردمی در مورد تخریب و تصرف غیر قانونی در اراضی ملی و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی است.نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE