7هزارنفر درخصوص تصرف اراضی ملی پرونده دارند

7هزارنفر درخصوص تصرف اراضی ملی پرونده دارند

دو خاکی – رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری گفت: هفت هزار نفر در پرونده های تصرف اراضی ملی دخیل هستند و باید روند قضایی و دادگاهی را طی کنند.


به گزارش دو خاکی، خداکرم جلالی روز چهارشنبه در دامغان در جمع خبرنگاران افزود: با تلاش ماموران حفاظت از منابع طبیعی و مشارکت های مردمی ۹ هزار هکتار از زمین های ملی از تصرف خارج شد.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون تصرف ۱۵ هزار هکتار ملی محرز شد که حکم خلع ید ۹ هزار هکتار صادر و پرونده زمین خواران به مرجع قضایی ارسال شده است.
جلالی با بیان اینکه زمین خواران به طور متوسط سالانه ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی را تصرف می کنند، گفت: ارزش این میزان زمین در کشور ۱۰ هزار میلیارد ریال است.
وی بودجه سال ۹۴ سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری را سه هزار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان و خاطر نشان کرد: هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار در حوزه آبخیزداری و بقیه در زمینه طرح های بیابان زدایی و مقابله با پدیده گرد و غبار و صیانت از جنگلها و مراتع هزینه می شود.
رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری روز چهارشنبه در همایش سازمان های مردم نهاد منابع طبیعی و محیط زیست کشور به دامغان در استان سمنان سفر کرد.نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا ۳۳ تن در هکتار گزارش شده که ۵ تا ۶ برابر حد مجاز است. میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود ۱۵ تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست. بنابراین شاهد فرسایشی 5 - 6 میلیارد تنی در سال داریم. چه کسی در برابر این فاجعه باید جوابگو باشد؟؟؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE